МІНЯЙТЕ СВІТ ДО КРАЩОГО…

7 лютого 2022 року на кафедрі германської філології та перекладознавства відбувся виховний захід до Дня пам’яті Андрія Кузьменка – відомого українського співака, шоумена, продюсера, лідера гурту «Скрябін», справжнього патріота рідної землі.

Андрій Кузьменко (1968–2015) народився в місті Самбір Львівської області у сім’ї вчительки музики та інженера. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза, потім – лікарем-неврологом. Музикою почав займатися з 8 класу, після того як родина переїхала до Новояворівська. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано. Відслужив в армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалась, натомість дедалі більше захоплювався музикою, зокрема панком. Наприкінці 1980-их років Андрій Кузьменко разом із друзями створює гурт «Скрябін».

Впродовж тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних теле- та радіопрограм. Проявив себе і як талановитий письменник: у 2006 році видав книгу-автобіографію «Я, Побєда і Берлін», яка згодом декілька разів перевидавалась. Андрій Кузьменко загинув 2 лютого 2015 року у ДТП біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Тодішній Президент України Петро Порошенко нагородив його орденом «За заслуги» I ступеня (посмертно). У серпні 2020 року Президент Володимир Зеленський присвоїв Андрію Кузьменку звання Героя України.

Музикою він говорив про те, що хвилює всіх, вміло використовуючи просту народну мову. Пісні Кузьми досить різнопланові – від жартівливо-іронічних до гостросоціальних. Глибокі та чуттєві “Падай”, “Люди, як кораблі”, “Спи собі сама”, “Мам”, весела, але така правдива “Маршрутка”, ностальгічна “Старі фотографії” – цей список можна продовжувати і продовжувати.

“Мене нервують люди. Ті, що думають мало”

Це слова з відомої  ще у 90-тих пісні “Танець пінгвіна” – її слухала майже уся країна. Вперше пісню почули у 1993 році, а у 1998 було видано оновлену версію композиції. Кузьма завжди був відкритий з людьми. Він ніколи не одягав масок – яким був у житті, таким і на сцені. https://uain.press/articles/kuzma-ty-ye-ty-vichnyj-323704

“Ти сам собі країна, зроби порядок в своїй голові”

Кузьма був талановитим у всьому. Він був не лише чудовим співаком, а й телеведучим, актором, продюсером, і навіть письменником. На його рахунку 5 книг: “Я, Побєда і Берлін”, “Місто, в якому не ходять гроші”, “Я, Паштєт і Армія”, “Моя дорога птаха. Мамина книжка” і “Я, Шонік і Шпіцберген”. Книга “К’юр, Крим і Я” залишилася незакінченою. Та, насамперед, Андрій був світлою, відкритою, життєрадісною людиною. Він не боявся бути смішним і не боявся висміювати інших. Слова Кузьми давно розібрали на цитати. Одна з них – “Ти сам собі країна, зроби порядок в своїй голові”. Це слова з пісні “Сам собі країна (Не встидайся – то твоя земля)”. Він закликає любити свою Батьківщину, не шукати щастя в інших країнах, а будувати його навколо себе. https://uain.press/articles/kuzma-ty-ye-ty-vichnyj-323704

“По-моєму, чувак, нас кинули!”

Кузьма був справжнім патріотом України. У багатьох піснях піднімав суспільно-важливі питання. Ніколи не боявся критикувати владу і гостро висловлюватися про політиків. Він завжди намагався допомогти людям, підтримував бійців АТО. Але ніколи не робив цього заради піару. https://uain.press/articles/kuzma-ty-ye-ty-vichnyj-323704

“Живіть яскраво! Любіть! Подорожуйте! Ризикуйте! Бо ніхто не знає, коли прийде ваш останній день”