Гостьова лекція доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри загального, германського та порівняльного мовознавства ЧНУ імені Юрія Федьковича Світлани КІЙКО «Комп’ютерні програми і методика укладання галузевих словників»

21 березня 2024 року здобувачі освіти та викладачі спеціальності «Германська філологія та перекладознавство: англійська мова та друга іноземна мова» Хмельницького національного університету отримали гарну нагоду відвідати гостьову лекцію доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри загального, германського та порівняльного мовознавства ЧНУ імені Юрія Федьковича Світлани Кійко «Комп’ютерні програми і методика укладання галузевих словників».

Упродовж лекції професор Кійко С. В. представила студентам та викладачам  низку авторських німецько-українських словників, поділилася досвідом укладання галузевих словників у співпраці з аспірантами, розкрила основні принципи та підходи до укладання галузевих німецько-українських та англо-українських словників, ознайомила з основними етапами укладання  словників та особливостями відбору лексичного матеріалу.

Надзвичайно важливою та актуальною для майбутніх перекладачів була інформація про найбільш продуктивну та швидку методику укладання словників за допомогою комп’ютерних програм генерування корпусів текстів BootCat, TshwaneLex та синтезу парадигм Morphy, що дозволяє у стислі терміни виокремити терміни фахової мови та відшукати їхні українські відповідники. Проф. Світлана Кійко детально, поетапно та наочно пояснила можливості використання даних комп’ютерних програм для укладання галузевих словників.

Проф. Світлана Кійко, яка наразі працює в Німеччині, запропонувала нашим студентам також познайомитися та взяти участь у програмах літніх шкіл, які пропонуються для українців з метою глибшого вивчення німецької мови.

Щиро дякуємо професору Світлані Кійко за надзвичайно актуальну та цікаву лекцію і сподіваємося на подальшу співпрацю між нашими кафедрами.

Vielen Dank, Frau Professorin!