Міжнародна науково-практична конференція для перекладачів, молодих учених і студентів “Індустрія перекладу: теорія в дії”

Викладачі та студенти кафедри германської філології та перекладознавста взяли активну участь у Міжнародній науково-практичній конференції для перекладачів, молодих учених і студентів “Індустрія перекладу: теорія в дії”, яка відбулася 11-12 грудня 2020 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Метою конференції є забезпечення різноформатного інтердисциплінарного середовища для ефективного обміну оригінальними ідеями щодо оптимізації процесу перекладу, підвищення його якості і, як результат, випрацювання його методології.

У секції художнього перекладу завідувачка кафедри, доктор філологічних наук, професор Бойко Ю.П. виступила з доповіддю на тему “Відтворення гендерно маркованих одиниць при перекладі художнього тексту” та кандидат філологічних наук, професор Ємець О.В. та студентка 4-го курсу Захарчук Анастасія доповідали на тему “The strategies of translating English poetical prose”. Окрім цього, слухачами та активними учасниками дискусій під час конференції були доктор педагогічних наук, професор Скиба К.М. та студентка-магістр  2 курсу Олена Тромба.

Варто зазначити, що тематика конференції була різноманітною та насиченою, охоплює такі напрямки як: художній, галузевий, аудіовізуальний переклади, переклад і технології, переклад і бізнес, усний переклад та переклад для ЄС.

Під час конференції учасниками, зокрема викладачами та студентами кафедри германської філології та перекладознавства, було винесено на обговорення багато актуальних наукових проблем, вирішення яких, перш за все, допоможе удосконалити навчальний процес студентів-перекладачів та розвинути потенціал кафедри.