Співпраця з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка

14 березня 2022 для читання онлайн-лекції з дисципліни «Методологічні основи сучасних лінгводискурсивних досліджень» зав. кафедри германської філології та перекладознавства Бойко Ю.П. запросила доктора германської філології, професора, зав. кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови КНУ ім. Т. Шевченка Славову Л.Л.. Тема лекції: Перекладацькі стратегії і тактики: форенізація і доместикація. Під час викладу матеріалу професорка використовувала презентацію, матеріали ЗМІ, відео. Студенти ознайомилися з основними трансформаціями при здійсненні перекладу міжнародної реклами та продуктів кіно та телеіндустрії на морфологічному, лексичному та синтаксичному рівнях, Крім того, студенти мали змогу подискутувати з лекторкою про доцільність використання тієї чи іншої стратегії при перекладі, оскільки лекція проводилася у формі бесіди. Питання про вибір доместикації або форенізації як домінуючої стратегії в перекладі  виявилося  цікавим та актуальним для студентів.