17 жовтня 2024 року у Хмельницькому національному університеті відбувся захід, присвячений ознайомленню з можливостями та перевагами впровадження COIL (Collaborative Online International Learning). Захід пройшов у рамках Erasmus Days, ініційованих Національним Еразмус Офісом в Україні, і став важливою платформою для викладачів, які прагнуть інтернаціоналізувати освітній процес через сучасні інструменти інтернаціоналізації.
Ректор університету Сергій Матюх привітав учасників та підкреслив стратегічну важливість підтримки освітніх інновацій, зокрема віртуальних обмінів для розвитку університету та його міжнародної співпраці. Він акцентував увагу на тому, що університет продовжує відкривати нові можливості для студентів і викладачів у глобальному контексті та заявив про підтримку університетом тих хто, впроваджує інновації в освітній процес ХНУ.
Проректор з науково-педагогічної роботи Катерина Скиба наголосила на потенціалі віртуальних обмінів в межах COIL для розвитку міжкультурної комунікації та міжнародної співпраці, що відповідає викликам сучасної освіти. Проректор Віктор Лопатовський також підкреслив важливість імплементації COIL у освітні програми та озвучив можливі шляхи його інтеграції у навчальний процес університету.
Доцент кафедри германської філології та перекладознавства Юлія Давидюк представила доповідь на тему «Переваги віртуальної мобільності для філологів: нові горизонти в міжкультурній комунікації». Вона наголосила на тому, як віртуальні обміни сприяють покращенню міжкультурних комунікаційних навичок, що є надзвичайно важливим у сучасних умовах. На разі, доцент Юлія Давидюк реалізовує COIL з колегою з Університету Південної Флориди (США). Під час презентації свого COIL-курсу Юлія Давидюк розповіла про особливості підготовки програми та показала, які види командної діяльності виконують студенти.
На завершення заходу відбулася практична сесія, під час якої учасники заповнювали заявки для пошуку COIL-партнерів. Проректор Катерина Скиба у завершальному слові підкреслила важливість таких заходів для розвитку міжнародної співпраці та заохотила викладачів до активної участі у подібних програмах в майбутньому. Учасники також отримали подарунки від Національного Еразмус Офісу в Україні як символ підтримки їхніх зусиль щодо інтернаціоналізації освітнього процесу.
Матеріали заходу, включаючи презентації спікерів і COIL Partner Search Form, доступні для завантаження за посиланням (вхід з корпоративної пошти):
QR-код для завантаження документів доступний нижче.
За додатковими консультаціями учасники можуть звертатися на електронну адресу: iro@khmnu.edu.ua.
Інформація відділу міжнародних зв’язків