Наукова робота викладачів

Колектив  

кафедри германської філології та перекладознавства

 в межах загальноуніверситетської філологічної теми:

«Проблеми філології: історія та сучасність»

виконує наукову тематику:

«Проблеми лексичної та граматичної семантики, прагматики й стилістики в когнітивно-дискурсивній парадигмі»

Колектив науковців, які виконують зазначену тематику очолює завідувач кафедри Бойко Юлія Петрівна – доктор філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови; тема дисертації «Англійське складнопідрядне речення: структурно-семантичний, когнітивний та функціональний аспекти».

У руслі тематики також  працюють:

Ємець Олександр Васильович – кандидат філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови; тема дисертації «Семантика, синтактика та прагматика тропів в аспектів поетизації художньої прози».

Крамар Володимир Броніславович ­ – кандидат філологічних наук за спеціальністю – 10.01.04 – Література зарубіжних країн; тема дисертації:  «Ліризм і історія. Національне світобачення у творчості Мерсе Родореди».

Купчишина Юлія Анатоліївна – кандидат філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови; тема дисертації «Поетика очуднення в англомовних художніх текстах ХХ-ХХІ століть: стилістичний та лінгвокогнітивний аспекти».

Давидюк Юлія Борисівна – кандидат філологічних наук за спеціальністю 10.02.04 – германські мови; тема дисертації «Ефект ошуканого очікування у семантичній та сюжетній структурі англомовного художнього тексту».

Дмитрошкін Денис Едуардович – здобувач, працює над дисертацією за темою: «Семантичні та структурні аспекти функціонування композитів в американському спортивному медіадискурсі», захист планується у 2020 році.

Левицька Наталія Валентинівна – здобувач наукового ступеня доктора філософії працює над дисертацією за темою: «Динамічні процеси у військовій лексиці німецької та української мов: назви зброї, амуніції, способів ведення війни)». 

Працюючи над науковою тематикою, науково-педагогічні працівники проводять дослідження в лінгвоперекладацькій площині, результати яких апробуються через публікації у наукових виданнях, що належать до категорій А та Б (40 публікацій за останні три роки), беруть участь у конференціях різного рівня та активно залучають студентську молодь до наукової роботи.

Крім того, оскільки освітньо-професійна програма другого (магістерського) рівня вищої освіти передбачає надання здобувачам окрім кваліфікації 2444.2 Перекладач, ще й 2310.2 Викладач ЗВО, то  на кафедрі ведеться робота ще в одному напрямку: «Методологічні основи викладання фахових дисциплін», за цим напрямом працюють: 2 доктори педагогічних наук та 3 кандидати педагогічних наук.

Скиба Катерина Миколаївна, д.пед.наук, спеціальність 13.00.04 теорія і методика професійної освіти, професор

Долинський Євген Володимирович, д.пед.наук, спеціальність 13.00.04 -теорія і методика професійної освіти, професор

Сєргєєва Оксана Володимирівна, к. пед. наук, 13.00.04 -теорія і методика професійної освіти, доцент

Тарасова Ольга Володимирівна, к. пед. наук, 13.00.04 -теорія і методика професійної освіти,  доцент

Мацюк Олена Олександрівна, к. пед. наук, 13.00.04 -теорія і методика професійної освітидоцент

Науковці кафедри є авторами:

  • 4               монографій;
  • 3                колективних монографій;
  • 6                навчальних посібників з грифом Вченої ради ХНУ;
  • 1                словник технічних термінів з грифом МОН;
  • 18              наукових публікацій у виданнях категорії А;
  • 115            наукових публікацій у виданнях категорії Б;
  • 147   участей у конференціях (міжнародних та всеукраїнських).

Значну увагу колектив кафедри приділяє науковій роботі зі студентами, які залучаються до роботи над розробкою наукових напрямків кафедри, беруть участь у виконанні планових НДР при проведені теоретичних досліджень.

Кафедра є співзасновником фахового видання з філології «Актуальні проблеми філології та перекладознавства», що має категорію Б, в якому друкуються наукові праці дослідників з філології та перекладознавства українською, англійською, німецькою та польськими мовами.