Панельна дискусія «Нонфікшн література: сучасні тенденції та перспективи»

Відбулася панельна дискусія «Нонфікшн література: сучасні тенденції та перспективи» в рамках Тижня читання від Українського інституту книги, який розпочався 2 вересня і триватиме до 8 вересня.

Дата початку обрана невипадково, вона збігається з Днем знань та першим тижнем навчання. Мета тижня – підкреслити важливість пізнання нового через нонфікшн, що охоплює такі сфери, як наука, історія, література та мистецтво.

Темою для першого Національного тижня читання нонфіку обрано слова видатного українського мовознавця, літературного критика, автора блискучих мемуарів про українське ХХ століття Юрія Шевельова «З історії незакінченої війни».

Захід об’єднав любителів книги, студентів і професіоналів у галузі літератури, надаючи можливість обговорити важливі аспекти нонфікшн літератури.

Під час зустрічі гості події ознайомили студентів-філологів Хмельницький національний університет ХНУ з різними темами й напрямками нонфікшн літератури. Спікери поділилися своїм досвідом та поглядами на сучасні тенденції в жанрі, який стає все популярнішим і важливішим у нашій культурі.

Особливу увагу приділено книзі Юрія Шевельова «З історії незакінченої війни», яка стала не лише предметом обговорення, а й символом цього Тижня читання. Письменники, актори та редактори представили живе читання з книги Шевельова, що стало яскравим моментом для слухачів. Їх виразна інтерпретація допомогла глибше відчути атмосферу твору та його актуальність. Актори додали емоційного забарвлення до уривків, привносячи унікальний драматичний аспект у читання, що дозволило глядачам ще більше зануритися у сюжет. Після зачитування учасники дискусії обговорили значення книги у сучасному контексті, підкреслюючи її роль у формуванні розуміння історичних подій та культурного спадку.

Присутні мали чудову можливість насолодитися захоплюючою презентацією книг нонфікшн, яку підготувала арт-менеджерка Книгарні «Є». Представлено найкращі новинки та популярні видання даної тематики, що є в асортименті магазину. Презентація стала справжнім святом для книгоманів, адже кожна книга отримала свою порцію уваги та розповіді про авторів, жанри та унікальні особливості.

Наприкінці зустрічі працівниками бібліотеки для аудиторії представлено огляд видань нонфікшн з фондів книгозбірні.

Такі заходи допомагають поглибити розуміння літератури та її ролі в суспільстві, дізнатися більше про нонфікшн літературу, яка формує наше бачення світу.

Подія стала чудовою можливістю не лише ознайомитися з творчістю Юрія Шевельова, але й поринути у світ нонфікшн літератури через призму професійних інтерпретацій. Вона демонструє важливість та актуальність літератури в нашому культурному контексті сучасних подій та сприяє розширенню літературних горизонтів.