Практикуємо англійську з носіями
12 листопада 2021 року відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри германської філології та перекладознаства з представниками програми міжнародного мовного обміну ENGin, організована за сприяння зав. кафедри проф. Бойко Ю. П. та проф. Скиби К. М.
ENGin поєднує українських студентів з англомовними однолітками для безкоштовної онлайн практики спілкування та міжкультурного зв’язку, що допомагаємо поколінню української молоді вдосконалювати свої знання англійської та міжкультурні навички, надаючи їм доступ до академічних та професійних можливостей. ENGin об’єднує тих, хто вивчає англійську мову з англомовними однолітками з усього світу для проведення щотижневих онлайн-сесій. Кожного учасника/цю та волонтера/ку перевіряють на відповідність програмі. Потім учасники/ці підбираються на основі переваг, інтересів і графіків, щоб забезпечити ефективне і взаємно приємне спілкування. Після того, як знайдеться пара, ENGin підтримує учасників/ць і волонтерів/ок протягом усієї їх участі в Програмі за допомогою порад, ресурсів і вирішення проблем.
Під час зустрічі студенти й студентки отримали відповіді на численні запитання й дізналися подробиці умов участі у програмі мовного обміну. Зокрема, чи ENGin дійсно безкоштовний? ENGin – це неприбуткова організація. Волонтери/ки вільно володіють англійською мовою і проводять безкоштовні розмовні заняття. Участь в ENGin – безоплатна.
Щодо термінів програми, то зазвичай учасникам/цям потрібно приблизно 3 місяці, щоб відчути помітні зрушення в рівні володіння мовою, тому бажано приділяти практиці з ENGin хоча б 12 тижнів, але можна й більше!
Зазвичай заняття відбуваються ввечері за українським часом. Більшість занять відбувається у вихідні дні, оскільки волонтери протягом тижня зайняті у своїх закладах освіти. Точний час занять узгоджується безпосередньо з волонтером.
Волонтери готують теми для обговорення та інші активності для щотижневих занять. Це може бути музика, політика, фітнес, університетське життя тощо, залежно від уподобань, а також різноманітні ігри, перегляд та обговорення відео тощо.
Хоча багато волонтерів/ок живуть в Америці, є волонтери/ки з 70+ різних країн. Деякі волонтери/ки вільно володіють англійською та живуть в Україні.
Багато студентів й студенток зацікавилися можливістю участі у програмі, що свідчить про позитивний результат зустрічі. Адже спілкування з носіями мови дозволяє випробувати на міцність отримані теоретичні знання та навички. Це свого роду стресова ситуація, яка загострює всі почуття, здібності та можливості. Зрештою, носій мови на практиці може легко пояснити не тільки, як розмовляють, а і як НЕ розмовляють англійською.