https://de.wikipedia.org/wiki/Thorsten_Roelcke
Доктор філологічних наук, професор Торстен Рьольке – видатний німецький лінгвіст, термінолог, визнаний спеціаліст з дослідження фахових мов, лексикології і лексикографії, граматики та історії німецької мови. Торстен Рьольке – декан факультету гуманітарних та освітніх наук Технічного університету м. Берлін (Німеччина), директор Інституту німецької мови і комунікації Технічного університету, Голова спілки термінологів Німеччини, академічний директор Центрального інституту сучасних мов (ZEMS), Голова професійної асоціації німецької мови як іноземної та другої мови (FaDaF), почесний професор Технічного університету м. Берлін і Національного університету Узбекистану імені М. Улугбека (м. Ташкент, Узбекистан).
На даний час проф. Торстен Рьольке керує цілою низкою наукових проєктів, фінансованих Міністерством науки і освіти Німеччини («Німецько-український онлайн-портал фахових словників», «Багатовимірний аналіз наукової писемної мовленнєвої компетентності іноземних студентів», «Дисертаційний корпус досліджень німецьких фахових мов», «Оцінка та порівняльне дослідження спеціалізованого мовного тесту в рамках професійного ліцензування лікарів», «Фахова німецька комунікація у рамках ДААД-модуля Dhoch3», «Фахова обробка екологічної документації», «Мови – Освіта – Можливості. Інновації для вчителів Берліна», «Термінологізація і укладання термінологічних словників», «Мовна рефлексія в епоху Бароко та Просвітництва»). З 2016 року активно підтримує Україну у низці спільних проєктів з укладання німецько-українських фахових термінологічних слоівників (на даний час укладено 7 словників, восьмий готується до друку у співавторстві з Ю.П. Бойко, ХНУ).
Торстен Рьольке – автор більш, ніж 250 наукових публікацій, серед них 14 одноосібних монографій і підручників з фахових мов та німецької мови як іноземної, 23 монографій у співавторстві. Він є головним редактором трьох наукових журналів, які входять до наукометричної бази Scopus – «Glottotheory», «Lexikographica», «InfoDaF», і входить до редколегії одинадцяти наукових журналів, які входять до наукометричних баз Scopus ш Web of Science» – «Journal of Quantitative Linguistics», «Linguistica Philologica: Lingua – Usus – Variatio», «Journal of Languages and Translation», «Germanic Philology Journal of Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University», «Europäische Beiträge zur Angewandten Germanistik», «Sprache im Beruf. Kommunikation in der Aus- und Weiterbildung – Forschung und Praxis», «Applied Linguistics Papers», «Glottometrics», «Fachsprache. International Journal of Specialized Communication», «Der Deutschunterricht. Beiträge zu seiner Praxis und wissenschaftlichen Grundlegung», «Avicenna. Science and Education in and about Uzbekistan. Forschung und Lehre in und über Usbekistan».
Народився 8 вересня 1965 року в Бернау, одружений, двоє дітей. З 1971 по 1975 рік відвідував початкову школу і з 1975 по 1984 – гімназію у Гайдельберзі. З 1984 по 1988 рік навчався на філософському факультеті Гайдельберзького університету, де вивчав германську філологію, філософії та історію і захистив у 1988 кандидатську дисертацію на тему «Світоглядна термінологія: словник і лексико-семантичне дослідження «Критики чистого розуму Емануеля Канта». У 1993 році захистив докторську дисертацію zf ntve «Мовна рефлексія в епоху Бароко і Просвітництва». У 2000 році був призначений ад’юнкт-професором Гейдельберзького університету.
Свою професійну кар’єру розпочав у 1987 році асистентом кафедри німецької мови Гейдельберзького університету і працював там до 2001 року на різних академічних посадах, в тому числі викладачем університету та заступником завідувача кафедри німецької лінгвістики. З 2001 року працював науковим співробітником на німецькому відділенні Фрайбурзького університету, а потім обійняв посаду викладача в Коледжі Сен-Блазієн (Швейцарія) з 2003 по 2008 рік, де він також керував науковою бібліотекою закладу.
У 2008 році він став професором німецької мови та дидактики у Фрайбурзькому педагогічному університеті, де у 2009 році очолив Інститут німецької мови та літератури. Він також брав участь у розробці різних дипломних програм, у тому числі дипломної програми «Німецька як друга/іноземна мова», а також був представником тринаціональної дипломної програми «Багатомовність».
З 2014 року доктор Рьольке отримав посаду професора німецької мови як іноземної з акцентом на лінгвістику та дидактику в Технічному університеті м. Берлін. Тут він очолює кафедру «Німецька мова як іноземна», дослідницьку магістерську програму «Німецька мова як іноземна та спеціалізована мова» та подвійну магістерську програму «ДаФ/німецька мова» в Чжецзянському університеті в Ханчжоу (Китай)..
У 2024 році Ташкентський державний педагогічний університет присвоїв йому почесне звання почесного професора (Prof. h.c.).
Професор Торстен Рьольке як науковець характеризується постійною відданістю академічному викладанню, дослідженням та академічному самоврядуванню.