У третій четвер травня українці вже традиційно святкують День вишиванки. Це свято не є офіційним, але воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Українська вишиванка ‒ не просто святковий одяг. Споконвіку вишита сорочка вважалася потужним оберегом. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка ‒ це частина генетичного коду українця. Сьогодні День вишиванки має особливий сенс ‒ українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Цьогоріч до відзначення Дня вишиванки долучилися здобувачі й здобувачки освіти усіх років навчання, а також викладачі кафедри германської філології та перекладознавства.
Зокрема, 18 травня у Науковій бібліотеці університету відбувся просвітницький захід «ВИШИВАНКА – ДУША УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ”, на який завітали здобувачі та здобувачки освіти 2 і 3 років навчання. Провела захід завідувачка відділу збереження фондів Світлана ДИХА.
До патріотичної руханки під запальні українські пісні, що відбулося також 18 травня, охоче долучилися студенти й студентки 1-4 курсів разом зі своїми кураторами.
Ми об’єднані спільною метою – метою Перемоги, спільною мовою, культурою, традиціями і однією із таких традицій є наш національний одяг – наша вишиванка. Ми пишаємося тим, що є українцями і ми обов’язково переможемо ворога у цій війні. Слава Україні!