Триває педагогічна практика студентів-магістрів

З 27 жовтня по 16 листопада 2021 року студенти-магістри проходять педагогічну практику на базі Хмельницького національного університету та Гуманітарно-педагогічної академії.

Педагогічна практика – важлива складова системи професійної підготовки майбутніх перекладачів, яка є органічною частиною освітнього процесу й забезпечує поєднання теоретичної підготовки з практичною діяльністю у закладах вищої освіти. Педагогічна практика студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» є завершальним етапом у підготовці до професійної діяльності та засвідчує загальний рівень фахової, психолого-педагогічної і методичної компетентностей й впливає на остаточне професійне самовизначення майбутнього перекладача.

Ключовим завданням практики є навчити здобувачів освіти ефективно застосовувати теоретичні знання в умовах реального освітнього процесу, апробувати сучасні методи та прийоми підготовки майбутніх перекладачів у закладах вищої освіти, створити умови для усвідомлення професійної значущості набутих знань, виховати у магістрів прагнення до неперервного самовдосконалення.

Метою педагогічної практики є ознайомити студентів із методикою та загальними принципами організації навчання фахових дисциплін у ЗВО, професійними компетенціями викладача фахових дисциплін; сформувати навички самостійної організації навчального процесу, вміння обирати найефективніші види діяльності на занятті й розвинути уміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці та в процесі професійної діяльності.

4 листопада 2021 року відбулися заняття Христини Гошко з дисципліни «Вступ до германського мовознавства» (керівник – проф. Ю. П. Бойко) зі студентами 2 курсу. Студентка-практикантка продемонструвала високий рівень володіння англійською та німецькою мовами, значну педагогічну майстерність щодо планування освітнього процесу, відбору й аналізу навчального матеріалу. На заняттях було продуктивно використано сучасні освітні та інформаційні технології, онлайн інструменти для формувального оцінювання й активізації взаємодії зі студентами. На заняттях панувала невимушена атмосфера партнерської взаємодії викладача й студентів, яка сприяла максимально ефективному засвоєнню навчального матеріалу.

Аліна Провозьон працює зі студентами групи ФПА-21б (8 листопада 2021 року, дисципліна «Комунікативні стратегії», тема “Marriage Ceremonies”, керівник – доц. О. В. Сєргєєва).

Юлія Франчук працює зі студентами групи ФПА-21а (8 листопада 2021 року, дисципліна «Комунікативні стратегії», тема “British Royal Family”, керівник – доц. О. В. Тарасова).

Юлія Франчук проводить відкрите заняття у присутності зав. кафедри проф. Ю. П. Бойко та доц. О. В. Сєргєєвої зі студентами групи ФПА-21а (10 листопада 2021 року, дисципліна «Комунікативні стратегії», тема “Family Matters”, керівник – доц. О. В. Тарасова).

Влад Гаращук проводить заняття зі студентами групи ФПА-19 (10 листопада 2021 року, дисципліна «Практика перекладу з англійської мови», тема “Translation of Proper Names”, керівник – доц. Ю. А. Купчишина).

Влад Гаращук проводить відкрите заняття зі студентами групи ФПА-19б (11 листопада 2021 року, дисципліна «Практика перекладу з англійської мови», тема “Translation of Proper Names”, керівник – доц. Ю. А. Купчишина).