Відкрита лекція-конференція завідувача кафедри проф. Юлії БОЙКО

Відкрита лекція-конференція завідувача кафедри

проф. Юлії БОЙКО

17 грудня 2021 року завідувач кафедри германської філології та перекладознавства  доктор філології, професор Юлія БОЙКО провела відкриту лекцію за темою «Історія розвитку англійської мови крізь писемні пам’ятки та запозичення» для членів кафедри ГФП, продемонструвавши сучасну модель викладання фахових дисциплін.

Зокрема, це була лекція – конференція, із дисципліни «Історія англійської мови», що проводилася як науково-практичне заняття за заздалегідь поставленою проблемою і системою доповідей тривалістю 5-10 хвилин.

У ході виступів студенти 3 курсу висвітлили історію розвитку англійської мови від V століття н.е. (тобто від початку зародження англійської мови до наших днів) через презентацію писемних пам’яток трьох періодів розвитку англійської мови.

Кожен виступ, який  був логічно завершеною інформацією у межах програми, супроводжувався коментарем викладача та обговорювався студентами. Сукупність представлених виступів дозволила всебічно висвітлити поставлену проблему.

Так, напр. студенти Колєсніков Владислав та Мельник Арсен  представили прозу  та поезію староанглійського періоду. Володимир Раїнчук детально розповів про  стильові та граматичні особливості найвидатнішої пам’ятки староанглійського періоду «Беовульф».

Велику увагу студенти приділили вивченню складових англійського лексикону, зокрема етимологічних джерел. Так, Наум Владислав, Міщенко Катя та Гуцал Катя презентували цікаві доповіді  щодо латинських, скандинавських та французьких запозичень в англійській мові.

Писемні пам’ятки раннього та пізнього Середньовіччя були представлені у виступах Петришиної Анни, Понось Марини та Редько Вікторії.

Декламування “Prologue” до Кантерберійських оповідань Дж. Чосера  у виконанні Морозюка Вадима вразило як студентів, так і викладачів!

Тренди у ранньоновоанглійському синтаксисі були представлені у доповіді Герасименко Тетяни.

Після власних виступів студенти мали змогу  послухати фрагмент он-лайн лекції професора Магдерургського університету Prof. Dr. Jurgen Handke, Німеччина, яка проводиться на платформі Prometheus (такі лекції студенти слухали регулярно протягом вивчення всього курсу).

Наприкінці лекції Юлія БОЙКО підвела підсумки самостійної роботи і виступів студентів та сформулюва основні висновки.