Виховний захід до Дня Гідності та Свободи
24 листопада 2021 року для студентів й студенток кафедри германської філології та перекладознавства було організовано урок пам’яті “Герої Небесної Сотні”. Підготувала та провела захід провідна бібліотекарка відділу обслуговування Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Антоніна Гогільчина.
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Щорічно в цей день ми згадуємо історичні й доленосні для українського народу події – Помаранчеву Революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років. Свято встановлене “з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору” згідно з Указом Президента України № 872/2014 “Про День Гідності та Свободи” від 13 листопада 2014 року.
Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності, зазначено на сайті Українського інституту національної пам’яті https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/20-lyutogo-den-geroyiv-nebesnoyi-sotni. Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції, визвольних змагань часів Другої світової війни.
День Гідності та Свободи символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено цей День, є одними з ключових моментів українського державотворення та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості. Цього дня ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Пам’ятаємо: головне завдання закладу освіти – виховати громадянина й патріота! Не забуваймо нашу історію!
Низький уклін усім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу!