Зустріч студентів з випускником кафедри
Олегом Кульчицьким
Oleh Kulchytskyi, studied at Khmelnytskyi National University 2001-2006, scientific supervisor Boyko Yu.P., currently working as a Material Management Specialist at Allied Vision Technologies Canada, Burnaby, British Columbia, Canada. Life motto: Walk and you shall reach.
11 листопада 2021 року з ініціативи зав. кафедри проф. Ю. П. Бойко відбулася зустріч студентів 2 й 3 курсів з Олегом Кульчицьким, випускником 2006 року, який наразі мешкає й працює у Канаді.
Олег з теплом згадав роки навчання в університеті, подякував викладачам, які мотивували його до вивчення англійської та німецької мов й надихали стати перекладачем. Також Олег розповів про власний шлях професійного становлення, поділився враженнями про життя за кордоном та відповів на запитання студентів, яких цікавили різні соціально-побутові, культурні та лінгвокраїнознавчі аспекти. Більшість студентів мали одне спільне питання: “Чи можна реалізуватися з дипломом перекладача незалежно від каїни проживання?”. Відповідь була однозначно ствердною: «ТАК!».
На запитання Вікторії Редько: «Що чекає на іммігранта в Канаді?» Олег Кульчицький відповів, що це дуже розвинена мультикультурна країна. Щодо іммігрантів майже всі поводяться дружелюбно, багатонаціональне суспільство живе мирно, а політична ситуація стабільна. Переважна більшість населення розмовляє англійською мовою. Тому для іммігранта гарне володіння англійською стане великим плюсом: що краще її знаєш, то більше балів отримаєш за програмою імміграції. Україна з Канадою розташовані приблизно на однаковій широті. Клімат переважно континентальний, що іноді зумовлює різку зміну погоди. М’якіший клімат буде біля океанів, за це доведеться заплатити меншою кількістю сонячних днів. Тут багато гарних місць на природі, куди можна з’їздити на вихідні із сім’єю.
Також Олег розповів про програму, яка допомогла йому стати резидентом Канади. Він зазначив, що фахівцеві будь-якої галузі досить просто переїхати за допомогою Express Entry. Це первинна система відбору кандидатів, що розрахована на досвідчених фахівців, але схема отримання відносно проста: за наявності потрібних скілів, за кілька місяців можна отримати запрошення, зібирати документи та переїхати менш ніж за півроку.
Наприкінці зустрічі студенти щиро подякували Олегу за вичерпні відповіді на всі поставлені запитання й запросили відвідати рідну кафедру та Alma Mater під час наступного візиту на Батьківщину.